producent spawarek

Spawanie metodą MIG MAG – wady i zalety

Spawarka inwertorowa 300a lub o innym zakresie prądu spawania może być niezwykle uniwersalnym urządzeniem. Nie każde z nich jest jednak przystosowane do łączenia tego samego typu powierzchni. Wszystko zależy od metody spawania, jaką pozwala operować konkretny sprzęt. Najpopularniejsze z nich to TIG, MMA oraz MIG MAG. Spawarka tego ostatniego typu ma szereg zalet, ale i kilka mniej korzystnych cech. Przed ostateczną decyzją o tym, który producent spawarek powinien dostarczyć nam sprzęt, warto zatem przeanalizować plusy i minusy spawarek MIG MAG.

Zalety spawania metodą MIG MAG

Największą zaletą spawarek działających w trybie MIG MAG jest ich uniwersalność. Elektrody podłączone do takich urządzeń poradzą sobie bowiem z bardzo dużą liczbą metali oraz ich stopów. W dodatku umożliwiają spawanie w najróżniejszych pozycjach. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest także wysoka wydajność. Docenimy ją zwłaszcza wówczas, gdy porównamy ją z elektrodami otulonymi, czyli MMA.

Spawanie metodą MIG MAG jest można też zautomatyzować, co pozwala na szybkie wykonywanie zleconych bądź planowanych prac. Do zalet metody MIG MAG można dorzucić jeszcze cenę materiałów spawalniczych potrzebnych do pracy, która nie jest zbyt wygórowana.

Wady spawania metodą MIG MAG

Dla wielu osób barierą, którą spotkają na swojej drodze jeszcze przed rozpoczęciem spawania tą metodą, będzie jednak koszt zakupu samego urządzenia. Producent spawarek tego typu zawsze wysoko wycenia swoje urządzenia. Używając tej metody część z nas musi być także przygotowana na spoiny nieco gorszej jakości. Ich wygląd w dużej mierze zależy bowiem od umiejętności spawacza.