Co to są membrany dachowe?

Każdy, kto zdecydował się na założenie membrany dachowej, może spać spokojnie. Nawet w momencie poważnego uszkodzenia pokrycia dachowego ocieplenie i konstrukcja dachu jest dobrze chroniona przed zawilgoceniem, opadami wody czy śniegiem. Membrana dachowa zabezpiecza dach przed przemakaniem. Zapewnia wysokiej jakości wentylację poprzez sprawne i szybkie odprowadzanie wilgoci.

Dlaczego warto zamontować membranę

Każdy rodzaj dachu potrzebuje dobrego zabezpieczenia przed zbierającą się wilgocią oraz wodą z opadów deszczu i śniegu. Membrany dachowe są jednymi z najlepszych i niezawodnych rozwiązań stosowanych do ochrony ocieplenia i konstrukcji dachu. Dzięki nim zyskujesz sprawną wentylację, a także nie musisz się obawiać zawilgocenia najważniejszych elementów połaci, nawet w przypadku uszkodzenia pokrycia dachowego.

Gdzie montuje się membranę

Membrany montuje się na dachach ocieplonych. Układa się ją na warstwie izolacji cieplnej. Bezpośrednie sąsiedztwo membrany z ociepleniem daje pewność, że zbierająca się wilgoć zostanie szybko i sprawnie odprowadzona przez strumień powietrza z wentylacji na zewnątrz.
Dostępne są też membrany, które układa się bezpośrednio na deskowaniu. Ich zaletą jest wysoki poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie zalety zastosowania membrany dachowej

Istnieje wiele zalet, dla których warto wybrać membranę dachową jako najbardziej niezawodną ochronę konstrukcji dachu. Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany i masz wątpliwości, zapoznaj się z atutami, które sprawdzają się nawet w dachach o skomplikowanej konstrukcji.

Zalety membrany dachowej:

  • Wysoki poziom sprawnej wentylacji nawet w przypadku skomplikowanych konstrukcji dachowych
  • Sprawdzona i niezawodna paraprzepuszczalność
  • Trwałość i duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne
  • Elastyczność
  • Pewne uszczelnienie dachu zabezpieczające przed przenikaniem wody z opadów atmosferycznych i zbieraniem się wilgoci
  • Wysoka odporność na promieniowanie UV
  • Możliwość zastosowania bezpośrednio na warstwę ocieplenia lub na deskowanie
  • Szybki i łatwy montaż