Okno w domu – jak stworzyć mini jungle w domu?

Dla każdego z nas okna są bardzo ważnym elementem domu. To one wpuszczają do naszego domu odpowiednia ilość światła, dzięki czemu możemy się cieszyć dniem. Jak sprawić, aby ten element był równie estetyczny, co użyteczny?

Rolety zebra, czyli inaczej mówiąc rolety dzień noc są teraz bardzo popularne. Tak samo modne jest tworzenie różnych aranżacji wykorzystując rośliny. Jak razem połączyć te dwa trendy.

Rolety 60 cm, 70 cm, 80 cm i wiele innych – czyli jaki rozmiar rolet wybrać

Rolety zapewniają nam intymność i regulują ilość wpuszczanego do wewnątrz światła. Ma to duże znaczenie, ponieważ źle dobrane rolety nie będą poprawnie pełnić funkcji bariery. Jeśli mamy niewymiarowe okna lepiej jest wybrać model, który montujemy do ściany. W tej sytuacji całe okno będzie zasłonięte, ale nie będziemy musieli martwić się dokładnymi wymiarami. Jeśli natomiast nasz dom ma tradycyjne wymiary okien możemy kupić rolety, które są oferowane we wszystkich sklepach z roletami. To rozwiązanie będzie bardzo wygodne, ponieważ jego instalacja jest bezinwazyjna – jeśli będziemy chcieć zmienić lub wyczyścić rolety nie będzie z tym problemu!

W którą stronę się kierować?

Jeśli chcemy stworzyć mały las tropikalny na naszym parapecie musimy wziąć pod uwagę – na jaki kierunek mamy ustawione okno. Jeśli będzie to południe przydadzą się rolety dzień noc. Szerokie pasy w dwóch kolorach sprawią, że będziemy mogli dowolnie kontrolować liczbę promieni słonecznych, które wchodzą do pokoju. I tutaj znowu wracamy do kwestii montażu. Jeśli montujemy rolety do ściany roleta będzie odradzać pokój od słońca – nie parapet. Więc musimy wziąć pod uwagę, że niektóre rośliny mogą nie wytrzymać takiej ilości popołudniowego słońca. A dla okien na inną stronę może to być konieczność. Analogiczna sytuacja dotyczy rolet, które montowane są bezpośrednio do okna – jeśli często będziesz je zasłaniał rośliny mogą nie mieć odpowiedniej ilości światła.

Roślinki

Na samym końcu trzeba wspomnieć, że ważny jest też rodzaj roślin, które kupujemy. Sukulenty i kaktusy wymagają dużej ilości słońca, a paprocie będą czuły się najlepiej gdy światło jest rozproszone. Czasem to, że roślinka się nie rozwija nie jest naszą winą, a po prostu zbyt małą ilością słońca. Kupując zielonych przyjaciół zwróć szczególną uwagę na miejsce, gdzie będą z Tobą żyły.