Czy dach można robić zimą

Zima to czas, kiedy tworzy się wiele warunków działających niekorzystnie na prace związane z budową domu. Jeśli nie zostaną one zakończone jesienią, pojawia się pytanie: czy dach można robić zimą? Odpowiedź brzmi pozytywnie, ale jest jeden warunek. Musimy znaleźć ekipę dekarzy, która jest doświadczona w budowie dachu w niskich temperaturach. Potrafi dostosować do trudnych warunków materiały budowlane tak, aby były one mimo wszystko trwałe i nie naraziły dach na ryzyko późniejszych uszkodzeń.

Jakie prace na dachu zimą

Nawet wtedy, kiedy na budowie zastanie nas zima, warto przemyśleć za i przeciw dotyczące budowy dachu. Najważniejsze, abyśmy znaleźli wykwalifikowaną ekipę, która podejmie się prac w trudnych warunkach pogodowych. Może się to wiązać z wyższymi kosztami robocizny i materiałów, jakie przedstawią doświadczeni dekarze.

Zasady wyboru materiałów do budowy dachu

Materiały, które służą do pokrycia dachu, muszą być dostosowane do panujących zimą temperatur. Większość z dostępnych na rynku budowlanym produktów nadaje się do pracy w warunkach od + 5 stopni Celsjusza. Dostosowanie się do zasad podanych przez producenta zagwarantuje nam trwałość i funkcjonalność materiałów użytych do budowy dachu.

Jak zabezpieczyć konstrukcję dachową w czasie zimy

Usługi dekarskie zimy są znacznie utrudnione. Jednak kiedy mamy już pełną konstrukcję dachową, warto ją szybko zabezpieczyć nawet wtedy, kiedy na zewnątrz panują minusowe temperatury. W zimie możliwe jest mocowanie łat za pomocą gwoździ lub wkrętów, wykonanie deskowania oraz układanie pokrycia dachowego.

Deskowanie w czasie zimy

Przede wszystkim warto zabezpieczyć jak najszybciej konstrukcję dachową. Przed niekorzystnymi skutkami, jakie może zafundować nam zima, uchroni nasz dach pełne deskowanie. Można go zrobić bez względu na panującą temperaturę. Materiały, których używamy do deskowania, są odporne na niskie temperatury. Dzięki nim zapewnimy we wnętrzu budynku odpowiednią cyrkulację powietrza oraz zabezpieczymy go przed wilgocią.

Jak zabezpieczyć deskowanie w czasie zimy

Deskowanie w czasie zimy można zabezpieczyć papą. Wielu z doświadczonych dekarzy nie radzi, aby w minusowych temperaturach wykonywać prace mające na celu położenie izolacji cieplnej, a także membrany dachowej. Materiały te nieodpowiednio zabezpieczone mogą nie wytrzymać działania niekorzystnych warunków panujących w czasie zimy i wypaczyć się, przez co stracą swoje podstawowe funkcje.