Czy warto deskować dach?

Na pytanie: czy warto deskować dachu – odpowiadamy, że zdecydowanie tak. Dzięki takiemu wsparciu zyskujemy: doskonałą szczelność, sprawdzoną izolację termiczną i akustyczną, a także idealne zespolenie konstrukcji. Istnieje zbyt wiele wartościowych zalet wynikających z deskowania, aby nie chcieć w niego zainwestować.

Jak deskowanie zwiększa wartość budynku?

 

Deskowanie to sprawdzony sposób na wstępne krycie, które idealnie izoluje i chroni przed przeciekaniem. Dzięki niemu dom musi mieć wzmocnioną konstrukcję, co jeszcze bardziej zwiększa wartość budynku. Szczególnym przypadkiem, gdzie żaden inwestor lub właściciel domu nie może sobie pozwolić na rezygnację z pełnego deskowania, jest krycie dachu gontami lub blachą płaską.

 

Deskowanie jest doceniane przez profesjonalistów dekarzy, dla których jakość i komfort na lata są najważniejszymi cechami każdego domu.

 

Do deskowania najlepiej wykorzystać:

 

  • Deski calówki, które zostały wcześniej dobrze zaimpregnowane

  • Płyty wiórowe

  • Płyty OSB

  • Sklejki wodoodporne

 

Deskowanie a więźba dachowa

 

Przede wszystkim w budynku, gdzie decydujemy się na pełne deskowanie, musimy zadbać o mocną i solidną oraz stabilną więźbę dachową. Krokwie trzeba umiejętnie rozmieścić tak, aby równomiernie przenosiły ciężar własny, ciężar pokrycia, opór wiatru czy zalegającego zimą śniegu. Do tego trzeba doliczyć obciążenie, jakie daje system deskowania.

 

Deskowanie zapewnia lepsze poczucie bezpieczeństwa

 

  • Deskowanie całkowite jest to spora inwestycja, która niesie ze sobą wiele pozytywnych cech. Po pierwsze budynek z pełnym deskowaniem zyskuje na wartości.

  • Po drugie jesteśmy pewni, że konstrukcja jest stabilna i trwała. Zmniejsza się także ryzyko pękania kartonowo – gipsowych ścian i sufitów.

  • Po trzecie deskowanie daje nam lepsze poczucie bezpieczeństwa poprzez zapewnienie idealnej izolacji, wentylacji oraz doskonałej szczelność.

 

Całkowite deskowanie gwarancją spokojnego snu

 

Ci, którzy zdecydowali się na deskowanie całkowite dachu, mogą spać spokojnie. Każda usterka dachówki to żadne ryzyko nieszczelnego dachu. Wielką zaletą jest także skuteczna wentylacja, która nie zawsze działa tak jak trzeba w przypadku nieprawidłowego rozłożenia folii.