Co zamiast dachówki?

Jesteś na etapie wybierania pokrycia dachowego? Zastanawiasz się, czym możesz zastąpić dachówkę? Wiesz na pewno, że twój dach ma być wizytówką całego domu. Zależy ci na jego atrakcyjnym wyglądzie i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Gont bitumiczny lub blachodachówka to idealne rozwiązania, które spełnią twoje oczekiwania.

Gont bitumiczny zamiast dachówki

Gont bitumiczny doskonale zastępuje tradycyjną dachówkę. Idealnie sprawdza się jako pokrycie dachowe nie tylko pod względem praktycznym, ale także dekoracyjnym. Dostępny jest w szerokiej palecie barw i kształtów, co daje nam możliwość idealnego dostosowania wyglądu dachu do projektu całego domu. Kolejną zaletą gontu bitumicznego jest jego niezbyt wysoka cena.

Gdzie można montować gont bitumiczny

Gont bitumiczny jest solidnym materiałem, który nie zawodzi pod względem trwałości i szczelności. Tego typu pokrycie dachowe bez obawy można kłaść na dachach o dużym kącie nachylenia. Warto pamiętać, że gont bitumiczny jest na tyle lekki i elastyczny, że idealnie sprawdza się na bardziej skomplikowanych i niestandardowych konstrukcjach dachowych. Nie będzie obciążał dachu, a jego dość prosty i sprawny montaż oraz łatwa obróbka przekonuje, że warto się zdecydować na ten rodzaj pokrycia dachowego.

Blachodachówka zamiast dachówki

Blachodachówka jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają solidnego, dającego wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu pokrycia dachowego. Moduły z blachy prezentują się niezwykle estetycznie. Duży wybór kolorów, wymiarów i kształtów blachodachówki daje ci możliwość dopasowania jej do projektów budynków w stylu klasycznym i nowoczesnym. Cena tego pokrycia dachowego może niewiele się różnić od ceny dachówki ceramicznej. Wysoką jakość rozpoznasz po grubości blachy i rodzaju jej powłoki.

Gdzie możemy montować blachodachówkę

Blachodachówka podobnie jak gont bitumiczny sprawdza się na dachach o skomplikowanych oraz lekkich konstrukcjach. Jako materiał o niższej wadze niż dachówka ceramiczna, ale równie odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, jest doceniany przez dekarzy zajmujących się na co dzień renowacją starych budynków o dość słabych więźbach dachowych.