Siatka ogrodzeniowa to doskonały sposób nie tylko na ogrodzenie posesji, ale także na otoczenie gruntów, działek, garaży, kurników czy gołębników. Siatki ogrodzeniowe leśne czy siatki ogrodzeniowe PCV? Czym się różnią? Którą wybrać? Co koniecznie musisz wiedzieć o siatkach ogrodzeniowych? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!
Jaką siatkę wybrać?
Siatki ogrodzeniowe leśne o prostokątnych oczkach poleca się w przypadku ogradzania większych drzewostanów, sadów, obszarów rolnych, autostrad i terenów rekreacyjnych. Jest doskonałym zabezpieczeniem przed atakami zwierzyny i znakomicie sprawdzi się przy otaczaniu placu budowy.
Ogrodzenie działki czy posesji nie wymaga zastosowania leśnych siatek ogrodzeniowych. W tych przypadkach doskonale sprawdzą się siatki ogrodzeniowe metalowe – plecione lub zgrzewane, najlepiej pokryte warstwą PCV.
Chcesz nie tylko ogrodzić garaż, ale także samodzielnie go zbudować? Sprawdź, jaki dach wybrać!
Siatka ogrodzeniowa PCV – co to jest?
Siatka ogrodzeniowa PCV to siatka ogrodzeniowa metalowa pokryta wierzchnią warstwą. Sprawdzi się przy ogradzaniu domów, firm, szkół, boisk i ogródków. Siatki ogrodzeniowe PCV występują w różnych kolorach, aby móc jak najlepiej dopasować je do elewacji budynku. Najczęściej są to kolory: czarny, zielony, brązowy i grafitowy.
Siatka ogrodzeniowa PCV, dzięki pokryciu jej powłoką ochronną, jest odporna na korozję i warunki atmosferyczne. Jest także od kilkunastu do kilkudziesięciu lat bardziej wytrzymała od siatki niepowlekanej.
Wymiary
Siatki ogrodzeniowe występują w różnych wymiarach. Jest produkowana siatka ogrodzeniowa 125 cm, 150 cm czy 100 cm – liczby te oznaczają wysokość siatki. Oprócz wysokości możemy także wybierać grubość drutu i rozmiar oczek. To, na którą siatkę się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od miejsca, które chcemy ogrodzić. Jeśli zależy nam na tym, aby siatka była bardziej sztywna i stabilna, najlepiej postawić na gruby drut i małe oczka.
Jakie są zalety siatek ogrodzeniowych?
Siatki ogrodzeniowe są rozwiązaniem bardzo trwałym i stosunkowo niedrogim. Nie ulegają korozji, nie przesiąkają wodą. Są także odporne na promienie słoneczne. Człowiek nie jest na tyle silny, by rozerwać je za pomocą własnych dłoni, a zwierzęta nie potrafią ich przegryźć.